БАК (біоакустична корекція) | Педіатр і Я

Біоакустична корекція (бак)

БАК

Немедикаментозні методи лікування (такі як біоакустична корекція, Томатіс, мікрополярізація) останнім часом набирають все більшої популярності, все краще розвиваються. Це дало можливість допомагати дітям з РАС, СДУГ, затримкою мовлення, затримкою розвитку, ДЦП, психічними розладами. Тут ми розглянемо терапію, яка називається біоакустичною корекцією (бак).

Біоакустична корекція (бак) – це один з немедикаментозних методів лікування захворювань центральної нервової системи, метою якого є стимуляція нейропластичності мозку (здатності підлаштовуватися під нову інформацію). Дана методика радує своєю ефективністю вже двадцять років. У цій терапії використовуються різні акустичні стимули, які відображають біоелектричну діяльність мозку. Якщо говорити простіше, то ми в реальному часі слухаємо музику, що грає всередині нас, в нашому мозку, але вона посилена і перетворена в доступну для слуху. ЕЕГ (електроенцефалографія) зчитується завдяки 4-м датчикам, які розташовані зліва і праворуч на лобі й потилиці. Вона проходить через комп’ютер, де перетворюється в звук, а потім надходить на акустичну систему, відтворюючи пацієнтові його «внутрішню музику» в реальному часі. Тобто сигнали виникають в голові, проходять через комп’ютер і повертаються до людини, дозволяючи почути їх.  Важливими умовами для правильної терапії є:

1. Гучність звучання (встановлюються окремо для кожного каналу ЕЕГ)

2. Форма звуку (вокальна, інструментальна, вербальна)

3. Інтенсивність звуку (від 10% до 100%)

4. Тривалість процедури (від 1 до 25 хвилин).

Протипоказано проводити БАК при:

1. Гострих інфекційних захворюваннях

2. Гіпертонічній кризі

3. Ранньому післяопераційному періоді

4. Гострих порушеннях мозкового і спинального кровообігу в найгострішому і гострому періодах

5. Інфаркті міокарда в найгострішій і гострій стадіях

6. ВЧМТ, ЗЧМТ гострий період

7. Гострих запальних захворюваннях головного мозку

8. Гострому геморагічному синдромі

9. Психічних захворюваннях в стадії декомпенсації

10. Обережно – при епілепсії.

Хоч обмежень за віком і немає, але найкращі результати БАК приносить, якщо застосовувати її до дітей, так як нейропластичність у них вища і мозок легше адаптується до нової інформації.

БАК (біоакустична корекція) допомагає при енурезі (нетримання сечі), синдромі дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), РАС (розлади аутистичного спектру), ДЦП, затримці розвитку усного мовлення, проблеми з письмовою мовою, неврозах, невротичних розладах, порушеннях психічного розвитку.Зазвичай призначається від 15 процедур по 20-25 хвилин, але при РАС від 10 до 15 процедур. Результати починають проявлятися в основному до кінця курсу, але при відстроченому ефекті можуть бути і через місяць після закінчення терапії.

БАК – терапія добре поєднується з мануальною терапією, остеопатією, голкорефлексотерапією, сеансами масажу.

При проведенні БАК можливі такі побічні ефекти (тимчасові): Рухове розгальмування, порушення сну, зрідка нетримання сечі, емоційна лабільність.

Завдяки своїй немедикаментозності БАК має можливість впливати на мозок дитини, не завдаючи шкоди організму і допомагаючи дітям з РАС (розлади аутистичного спектру/аутизм), СДУГ (синдром дефіциту уваги), ДЦП (дитячий церебральний параліч), затримкою розвитку, затримкою мовлення, порушеннями письмовогоі усного мовлення.

ІНШІ СТАТТІ