Центр мовленнєвого розвитку | Педіатр і Я

Центр мовленнєвого розвитку

Порушення мови – це одна з найбільш частих дитячих патологій, що може виникати навіть при нормальному інтелекті та достатньо розвинутому слуху. Мовленнєві розлади зустрічаються у 25% дітей, переважно серед хлопчиків. Найчастіше вони виникають у віці від 3 років, коли малюк починає говорити реченнями, до 7 років, коли дитина вчиться писати.

Такі проблеми – розповсюджене явище, причиною яких, як правило, стають функціональні або органічні відхилення в центральній нервовій системі. Порушенню мовлення також сприяють синдром гіперактивності та дефіциту уваги, астенічний синдром та емоційно-вольові порушення: підвищена тривожність, агресивність, знижена самооцінка, плаксивість.

Такі діти відрізняються нестійкою увагою, слабкою пам’яттю, погано розуміють словесні інструкції та не регулюють власну поведінку за допомогою мови. Їм важко засвоювати нові знання та тривалий час займатися навчанням. У деяких дітей з порушеннями мовлення виникають проблеми з рухами: рівновагою, координацією, артикуляцією та дрібною моторикою.

У соціальному житті така патологія стає причиною багатьох перешкод, адже дитині стає складно засвоювати шкільну програму та контактувати з ровесниками. Лікування мовленнєвих розладів необхідне для подальшого розвитку та повноцінного життя. Для їх корекції використовують заняття з логопедом-дефектологом, психологом, апаратну корекцію, лікувальну гімнастику, а також препарати: судинні, ноотропні, антигіпоксанти та вітаміни.

Спеціалісти

Невролог

Основна небезпека і складність дитячих неврологічних захворювань криється в тому, що на жаль, іноді патологія не завжди є явною, що батьки іноді навіть можуть і не помітити порушень у маляти. Якщо ж побачивши висип, батьки відразу ж біжать до лікаря зі скаргами, то в неврології все не настільки явно.

Наша мета - не налякати батьків, а нагадати батькам, що огляд дитячого невролога вкрай важливий!

Варто пам'ятати, що консультація дитячого невролога необхідна абсолютно всім дітям.

Навіть якщо малюк народився абсолютно здоровим, спить спокійно і нормально їсть, консультація дитячого невролога в перший місяць його життя - процедура обов'язкова. Також необхідні регулярні огляди і в інші періоди життя.

У самому ранньому віці є можливість максимально ефективно компенсувати проблеми центральної і периферичної нервової системи, тому дитячий невролог повинен оглядати згідно з планом ведення здорової дитини, навіть при відсутності будь-яких порушень з боку нервової системи, адже саме він дасть мамі впевненість, що її малюк розвивається відповідно до його вікових норм.

Пам'ятайте, що від своєчасного огляду дитячого невролога залежить вірність діагнозу, ефективність і безпека лікарських і профілактичних призначень.

Загальна інформація

Дитячий невролог компетентний в питаннях діагностики і лікування будь-яких захворювань загальної нервової системи. Крім обов'язкових оглядів лікар цієї спеціалізації необхідний, якщо дитина:

• знаходиться в депресії або перебуває у стресовому стані;

• відчуває запаморочення, головний біль, своєрідний шум у вухах;

• довго не засинає або неспокійно спить;

• скаржиться на болі в хребті або кінцівках;

• непритомніє;

• володіє слабкою пам'яттю;

• страждає порушеннями координації рухів

Вартість послуги - 650 грн.

 

Психіатр

Виявити будь-який психічний розлад не завжди легко. А у дитячому віці, коли формуються відносини із зовнішнім світом виявити патологічні ознаки в особливостях поведінки ще складніше. Проте хороший фахівець та знавець свого діла в психіатрії зможе виявити навіть незначні порушення чи відхилення, які при відсутності своєчасної допомоги з часом можуть перерости в психічне захворювання або погіршення соціальності людини.

Відомо, що дитина дуже чутлива до зовнішніх впливів і навіть через відсутність достатньої уваги до себе, у дитини може розвинутись деприваційний феномен. Але дуже важливим є і те, що в дитячому віці набагато більше відновний потенціал і ефективна психотерапія.

Консультація дитячого психіатра може бути потрібна дітям, у яких виявляються такі ознаки:

• різкі перепади настрою, іноді аж до крайнощів;

• тривожно-недовірливий характер;

• схильність до депресій аж до 

• суїцидальні нахили;

• розгубленість перед повсякденними проблемами

• порушення сну: безсоння, проблеми із засинанням;

• відрив від реальності, занурення в віртуальний світ, має фантазії, які плутає з реальністю;

• немотивована агресивність;

• некомунікабельність, неконтактність та замкнутість;

• дитина чує голоси, які наказують їй щось робити

Під час прийому дитячого психіатра, фахівець строго дотримується лікарської етики та деонтології, а також гарантується конфіденційність  інформації, що була надана.

 

Вартість послуги: 1000 грн.

 

Генетик

Генетика вивчає, яку роль у формуванні будь-яких недуг грають генетичні фактори, і розробляє оригінальні схеми діагностики, терапії, профілактики та реабілітації пацієнтів.

На сьогодні генетика займає надзвичайно важливе місце в медицині, та допомагає зрозуміти причину деяких захворювань? а іноді і лікувати (генна терапія).

Останніми роками медична генетика вчинила справжній прорив у своєму розвитку. Головним успіхом стало розшифрування структури людського генома, ідентифікація усіх генів і визначення молекулярної природи більшості білків. Зараз вчені активно вивчають зв'язок різних генів з конкретними захворюваннями, що в майбутньому обіцяє розробку принципово нових методів лікування спадкових хвороб і попередження розвитку тих захворювань, до яких людина схильна. Завдання будь-якого кваліфікованого лікаря - своєчасне виявлення хворого з патологією спадкового характеру, визначення її характеру

Консультація генетика рекомендована дитині, в тому разі якщо є наступні скарги:

-Затримка психомоторного розвитку 

- мовна затримка, особливо ті випадки, які пов'язані з:

- недостатністю органів і систем (ниркова недостатність, порушення роботи печінки, слабкий зір та ін.);

- особливим кольором і запахом калу, сечі, поту;

- аномальним зростанням (занадто високий, або дуже низький);

- вродженими вадами розвитку (серця, нирок, легень).

- деякі відхилення в розвитку (близько посаджені очі, відстовбурчені і низько розташованим вуха, збільшений великий палець ноги, що утруднює примірку взуття, збільшене або зменшена кількість пальців на руках чи ногах та ін.).

Вартість послуги – 800 грн

 

Психолог дитячий

Дитячий психолог - це фахівець, який розуміє дітей, вміє встановлювати контакт з дитиною, формувати відносини симпатії і довіри. Діти більш безпосередні, іноді можуть не йти на розмову, боятися зайти в кабінет, відкрито проявляти неприязнь. Дитячому психологу важливо знайти ключ, з яким можна підійти до дитини. Дитячий психолог вміє бачити ситуацію, що склалася в родині, формувати партнерські відносини з дітьми і допоможе в цьому батькам. Балансування на грані «дорослий-дитина» - досить тонкий механізм, що вимагає від фахівця інтуїції і власної свідомості.

Дитячий психолог працює з дітьми з 2 до 18 років, володіючи при цьому спеціальними прийомами. З дітьми віком до 3 років є можливість працювати в декількох варіантах: або дитині з мамою в парі, або одній дитині з психологом, а іноді навіть батькам окремо від дитини, щоб зрозуміти взаємозв'язок батьківської поведінки і дитячих проблем. На консультації психолог порадить Вам найбільш доцільний варіант.

Види послуг та вартість:

Консультація дитячого психолога (сімейна зустріч) - 800 грн.

Індивідуальне заняття психолога - 550 грн.

Терапевтичний контракт у психолога (10 занять) - 5000 грн.

 

Логопед 

Логопед займається виправленням дефектів мовлення (неправильна звуковимова, темп мови, затримка мови) у дітей і дорослих. Дефекти мови можуть бути обумовлені неправильною постановкою мови, а також вродженими вадами розвитку. Логопед лікує заїкання, гаркавість, шепелявість, гугнявість, нездатність вимовляти слова в певному порядку і складати зв'язні пропозиції.

Крім розвитку мови, заняття з логопедом коригують окремі сторони психічної діяльності (зорове сприйняття, слухову увагу і пам'ять), вдосконалюють сенсомоторний розвиток (артикуляційна моторика, моторика кистей і пальців), розвивають різні види мислення (наочно-образне, словесно-логічне). До завдань логопеда входять розширення і збагачення словникового запасу дітей, розвиток зв'язного мовлення і навчання грамоті, виправлення граматичних помилок.

Консультація логопеда необхідна якщо:

- малюк старше року не розуміє звернену до нього мову, не виконує на прохання дорослих знайомих дій з предметами;

- в три роки дитина не починає говорити фразами;

- в чотири роки дитина не чує склади в слові, не запам'ятовує нові слова, важко вчить вірші;

- в сім-вісім років є порушення письма і читання (дитина замінює букви в словах, пропускає букви і склади);

- є порушення темпу, ритму мови - запинки, прискорення, уповільнення;

- логопедичний (артикуляційний) масаж

- лікування заїкання;

- лікування дизартрії, дислексії, дислалії, алалії;

- постановку та автоматизацію звуків;

- мовну підготовку дитини до школи.

Своєчасно не виправлена неправильна звуковимова може залишитися на все життя, і часто зустрічається у дорослих.

Види послуг та вартість:

Консультація логопеда - 480 грн.

Заняття з логопедом (30 хв.) - 400 грн.

Логопедичний масаж - 400 грн.

Логопедичний комплекс (масаж + заняття) - 700 грн.

Статті та Поради