Електроенцефалографія або ЕЕГ дитині | Педіатр і Я

Електроенцефалографія або ЕЕГ дитині

Електроенцефалографія — це метод обстеження, який допомагає визначити функціональну активність головного мозку. Він реєструє електричний потенціал мозку. Оскільки нервові клітини мають властивість генерувати й проводити електричні імпульси, методика ЕЕГ дозволяє правильно визначити не лише стан активності мозку, але й етапи якісного розвитку біоелектричної активності головного мозку протягом перших років життя дитини.

Електроенцефалографія допомагає оцінити наявність патологічних змін активності мозку при різних захворюваннях центральної нервової системи.

Саме тому ЕЕГ — це метод діагностики, який рекомендовано робити діткам з перших років життя, а також дорослим при різних порушеннях роботи головного мозку. Зазвичай електроенцефалографія призначається неврологом або психіатром. Симптоми та стани при яких необхідно робити ЕЕГ:

• судоми
• непритомність
• головний біль
• підвищена збудливість або роздратованість
• підозра на епілепсію
• затримка мовленнєвого та/або психічного розвитку
• контроль ефективності лікування

ЕЕГ проводиться в різних станах активності, а саме в період денної активності, під час сну, ба навіть активної фізичної або розумової діяльності. Загалом запис електроенцефалографії показує роботу мозку людини. Це дослідження є абсолютно безпечним та проводиться шляхом накладання спеціальних електродів на поверхню голови. Електроди накладаються як шапочка, а саме дослідження триває протягом 10-15 хвилин, упродовж яких проводяться різні функціональні проби — пацієнт закриває очі, глибоко дихає та інше.

Якщо в результатів звичайної процедури, проведеної в денні години, не достатньо або вона сумнівна, у такому випадку рекомендовано добовий або нічний моніторинг.

У нашому дитячому медичному центрі “Педіатр і Я” в Києві ми проводимо ЕЕГ для найменших діток та дорослих. Невролог центру “Педіатр і Я” має 15 років досвіду роботи та понад 400 схвальних відгуків на всіх медичних платформах. Записуйтесь на консультацію та ЕЕГ, ми допоможемо розв’язати будь-які проблеми. Записатись на консультацію та ЕЕГ можна в нашому Інстаграмі або за телефоном: 044 22 32 120!

ІНШІ СТАТТІ