Програма. Їжа – твій друг | Педіатр і Я

Програма. Їжа – твій друг

Мета програми: як подолати та попередити перебірливість дитини в їжі.

Для кого: батькам дітей в період введення прикорму, а також з розладами харчової поведінки, порушенням сприйняття їжі, харчовою неофобією (страхом спробувати нові продукти).

Спеціалісти: дитячий гастроентеролог, дієтолог, психолог, ерготерапевт, логопед.

Період, коли діти переходять від грудного молока або суміші до дорослої їжі, найбільш важливий у становленні майбутньої харчової поведінки. В цей момент малюки часто починають уникати певних типів їжі: мꞌяса, овочів, молочних продуктів. Батьки стикаються з опором дитини, примхливою поведінкою під час прийому їжі.

Такі розлади харчової поведінки можна розділити на дві групи: проблемні та перебірливі їдці.

Проблемні їдці обирають дуже малу кількість страв, відмовляються від певних видів продуктів, з острахом ставляться до них, інколи навіть бояться торкнутися.

Перебірливі їдці вибіркові в харчуванні, хочуть їсти обрані страви протягом визначеного часу, споживають до 30 страв і більше. Таким дітям можуть набридати деякі продукти, але вони повертаються до них з певною періодичністю. При цьому важко сказати, чи є це серйозним розладом харчової поведінки або звичайною поведінкою під час їжі.

Програма пояснить, в чому різниця та як побороти розлади харчової поведінки у кожної з груп дітей. Навчить правильному введенню нових продуктів під час прикорму та пояснить, як уникнути найпоширеніших помилок в цей період.

Під час навчання разом зі спеціалістами ви створите стратегію поведінки, завдяки якій малюк стане задоволений не тільки їжею, а й самим процесом її споживання.

Статті та Поради