ЛФК та Масаж | Педіатр і Я

ЛФК та Масаж

ЛФК (ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА)

Лікувальна фізкультура - комплекс фізичних і дихальних вправ, який чинить загальнооздоровчу і терапевтичну дію на юний організм. Зайняття ЛФК дуже корисне при хронічних або природжених патологіях, а також у діток та дорослих з особливостями.

Лікувальну фізкультуру можна застосовувати в найрізноманітніших її формах і методиках. При цьому зазвичай переважає ігровий метод. Лікувальну фізкультуру в дитячому віці слід розглядати, передусім, як широкий комплекс різноманітних засобів фізкультури. До них повинні відноситися не лише фізичні вправи, але і організація усього рухового і гігієнічного режиму, використання методів гартування, трудові і педагогічні процеси, а також масаж, який в дитячому віці є органічною частиною профілактичної і лікувальної гімнастики.

Відмінною рисою ЛФК для дітей є велика кількість ігрових вправ. Незалежно від того, на яку частину тіла спрямовані вправи ЛФК, відбувається стимуляція діяльності усього організму дитини.

Основні цілі і завдання ЛФК для дітей такі:

·         Навчання дитини побутовим умінням;

·         Пізнання хворим елементарної трудової діяльності;

·         Самообслуговування без допомоги батьків, доглядальниць і так далі

Результат - вироблення нових навичок, а також правильних рухів

Дуже важливо, щоб зайняття ЛФК починалося незабаром після народження дитини, з поступовим ускладненням. Причому зайняття варто починати, навіть якщо у дитини немає ознак ДЦП, але є схильність до його розвитку.

Заняття будь-якою фізичною культурою потребує наполегливості та терпіння. Батьки звичайно ж мають бути прикладом для своєї дитини, і тоді ці якості стануть можливими для дитини. Щоб розвинути, змінити дитину, необхідно змінити себе. 

Види послуг та вартість:

Заняття з реабілітологом (ЛФК) - 300 грн

Заняття з реабілітологом (ЛФК) - 450 грн

Заняття з реабілітологом 10 занять - 4300 грн

 

 

МАСАЖ

Масаж - це надзвичайно ефективний та приємний спосіб покращення та зміцнення здоров'я дітей та дорослих, сприяє правильному розвитку опорно-рухового апарату, покращує кровообіг і м'язовий тонус, а також нормалізує усі процеси в організмі. Але найголовніше - під час процедури дитина отримує тактильні відчуття, які сприяють розвитку мозку. Адже дотик для дітей означає набагато більше, ніж для дорослих - по суті, на ранньому етапі розвитку це є одним з основних способів пізнання навколишнього світу.

Науково доведено, що діти, що отримували в перші місяці життя достатню кількість дотиків, розвиваються краще і швидше, оскільки при фізичному контакті з шкірою малюка помітно збільшується кількість мієліну, що входить до нервових волокон. Поведінка і настрій дитини теж безпосередньо залежать від фізичного контакту.

Більше того, недолік тактильних відчуттів в самому ранньому віці через десятиліття може негативно позначитися на упевненості в собі і стресостійкості.

 Дитячий лікувальний масаж ефективний при: кольках, пупкових грижах, рахіті, більшості неврологічних розладів, природжених вивихах і проблемах з суглобами, затримках у фізичному розвитку, гіпотрофії, анеміях, пневмонії, бронхіальній астмі, діатезі і може призначатися дітям різного віку. Проте масаж має і протипоказання - його не можна робити при гострих запальних захворюваннях, при остеомієліті, флегмоні, абсцесах, гострих артритах, туберкульозних поразках кісток і суглобів, гепатиті, вадах серця і великих грижах. 

Види дитячого масажу:

Лікувальний

Корекційний

Профілактичний

 

Види послуг та вартість:

Лікувальний масаж в клініці оздоровчий - 450 грн

Лікувальний масаж 1 зона в клініці - 250 грн

Сеанс лікувального масажу і гімнастики дітей віком 0-1 року вдома (за медичними показаннями) - 450 грн

Курс лікувального масажу і гімнастики дітей віком 0-1 року вдома (10 сеансів), за медичними показаннями - 4200 грн

Сеанс лікувального масажу і гімнастики дітей віком 0-1 року в клініці, за медичними показаннями - 350 грн

Курс лікувального масажу і гімнастики дітей віком 0-1 року в клініці (10 сеансів), за медичними показаннями - 3200 грн

Сеанс лікувального масажу дітей віком від 1 року - 600 грн

Масаж дренажний - 250грн

Масаж спини - 300 грн

Масаж стоп і гомілкових суглобів - 220 грн

Масаж комірцевої зони - 250 грн

Статті та Поради