Мікрополярізація | Педіатр і Я

Мікрополярізація

Микрополяпизация

Мікрополярізація або транскраніальна мікрополярізація – це один з немедикаментозних методів лікування ДЦП (дитячий церебральний параліч), розладів аутистичного спектру (РАС), епілепсії, моторної і сенсорної алалії, тиків, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) та інших розладів. В основі цієї терапії лежить лікувальний вплив постійного електричного струму на клітини головного мозку. Активно використовувати дану методику почали лише в 2012 році, але при цьому статей по ній більше, ніж з будь-якого іншого немедикаментозного лікування.

Такий спосіб корекції працює на локальному застосуванні постійних електричних струмів мінімальної сили, які впливають на певні ділянки мозку, стимулюючи роботу нейронів і створення нових зв’язків між ними. Якщо говорити простіше, то це слабкий струм, який спрямований на поліпшення роботи якогось конкретного відділу мозку (наприклад, що відповідає за мову).

Для проведення процедури пацієнтові на голову надягають спеціальну шапочку з проводами, попередньо зволоживши місця, де електроди торкаються до шкіри, соляним розчином. Під час сеансу дитина дивиться мультфільм і не відчуває ніякого дискомфорту.

На даний момент про цей метод відомо не так багато, як хотілося б, адже активне його використання почалося тільки в останні років десять. Однак проводиться безліч зарубіжних досліджень, завдяки яким з’являється можливість дізнатися багато нового і застосувати це на практиці.

При РАС вважається особливо результативною комбінація мікрополярізації і Томатіс терапії, тому що вона не тільки посилює ефект від лікування, але і дозволяє уникнути деяких побічних, таких як, наприклад, перезбудження.

Варто відзначити, що в даній методиці дуже важлива регулярність. Зазвичай курс призначається в районі 10 щоденних процедур по 15-20 хвилин.

Існує міф, що транскраніальна мікрополярізація мало чим відрізняється від електрошоку. Це брехня, вигадка, бо мікрополярізація – це лікувальний вплив постійним, але слабким електричним струмом на мозкові клітини, який допомагає «дружити» нейронам, а електрошок – це вплив змінним струмом високої напруги.

Отже, підбиваючи підсумки, можна сказати, що ця терапія:

  • нова, але досить ефективна;
  • рекомендована дітям з РАС (розладами аутистичного спектру), СДУГ (синдромом дефіциту уваги), ДЦП (дитячимцеребральним паралічем), затримкою розвитку та іншими розладами;
  • оточена чутками, яким не варто вірити;
  • немедикаментозна і нешкідлива для дитини.

ІНШІ СТАТТІ