харчування дитини | Педіатр і Я

Позитивне харчування дитини: мислення

Харчування дитини

Те, що їсть ваша дитина — тільки одна сторона. Важливо й те, як вона ставиться до їжі. Адже саме від цього залежитиме її харчова поведінка протягом життя. Давайте поміркуємо, як сформувати позитивне мислення малюка щодо харчування. Адже без вашої допомоги йому не обійтися!

Деякі з немовлят закашлюються під час годування. Це відбувається тому, що вони ще не вміють координувати смоктання і дихання. Важливо, щоб батьки в цій ситуації не хвилювалися, не кричали і не хапали дитину. Вона відчуває емоції, може злякатися та запам’ятати, що годування — це щось страшне. Якщо дитина кашляє, припиніть годування, підніміть її вертикально та тримайте голівку, щоб вона мала змогу відновити дихання.

Після переходу на «дорослі» страви обід також має бути приємним заняттям. Ні в якому разі не використовуйте їжу, як мотивацію або як покарання. Є ризик, що ставши дорослою, ваша дитина буде робити так само по відношенню до себе. Тістечко, як премія за важке тренування та броколі, як кара за велику піцу — десь таке чули, ні?

Не критикуйте малюка та не примушуйте їсти. Правило «закрий рота та їж суп» – не найкращий помічник.

Не дозволяйте їсти між основними прийомами. Звичка до перекусу шкодить підшлунковій залозі та може спровокувати розвиток діабету.

Приберіть іграшки та телевізор. Коли дитина відволікається, то не усвідомлює що і як їсть. Їй важко контролювати відчуття ситості, концентруватися на смаках та розвивати вміння добре жувати.

І головне – частіше влаштовуйте сімейні обіди та вечері. Так дитина вивчить правила поведінки за столом та запам’ятає прийоми їжі, як чудові моменти дитинства.

Якщо в вас виникають труднощі з харчуванням дитини, звертайтесь до нашої школи дитячого харчування. Ми завжди поруч і готові допомогти в будь-якій ситуації.

Ваш Педіатр

ІНШІ СТАТТІ