Шуми в серці ( Дитяча кардіологія) | Педіатр і Я

Шуми в серці

детский кардиолог

Коли під час прийому лікар педіатр говорить : «У вашого малюка вислуховуються додаткові серцеві шуми», це надзвичайно насторожує батьків та викликає в них виникнення низки питань, типу:

Звідки вони могли взятись?

Наскільки це є небезпечно?

Що зробити щоб їх не було?

До кого нам звернутись та які обстеження зробити?

Що робити, як діяти і чи це дійсно так страшно, допоможе розібратись лікар кардіоревматолог дитячого медичного центру «Педіатр і Я» Коцюбинська Ірина Володимирівна

Чому виникають шуми в серці?

Взагалі шуми при аускультації серця вислуховуються через особливості току крові в судинах.

Якщо лікар вислуховує шум в серці, це не значить, що його треба лікувати, але спостерігати обов’язково, оскільки вони можуть бути пов’язані з серйозною патологіє клапанів серця, іншими вродженими вадами серця . У більшості випадків – шум має чисто фізіологічний характер та не несе жодної небезпеки для здоров’я.

Яке дослідження варто зробити, щоб не пропустити серйозної патології?

Перше, що мають розуміти батьки, що призначати самостійно будь-які дослідження не раціонально. Першочергово має біти завжди консультація лікаря спеціаліста (Дитячого кардіолога) , який допоможе  розібратись в необхідності та доцільності додаткових досліджень.

Як  найчастіші додаткові методи дослідження кардіологи використовують  електрокардіографія та ехокардіаграфія (УЗД серця). В чому ж їх принципова різниця?

Електрокардіографія є мабутьосновним методом дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи, використовується длядіагностики порушень ритму серця ,гіпертрофії міокарду, міокардитів. Крім того цей метод діагностики. Цей метод дає можливість з великою точністю вказати локалізацію уражень серцевого м’яза (міокарда),розповсюдженість, глибину і час появи.

Ехокардіографі́я—  це неінвазивний метод дослідження серця а також судин, що відходять від нього за допомогою ультразвуку( ультразвукових хвиль). Дає можливістьвиявити певні анатомічні особливості( додаткові хорди, незакрите овальне вікно) та оцінити функцію серця ,магістральних судин та оцінити стан серцевих клапанів.

                Спостереження у разі виявлення будь-якої із патологій проводиться згідно рекомендацій лікаря , та може коливатись від 1 разу на 1-3 роки, так і 2 рази на рік, все буде залежати від того наскільки стан дитини потребує корекції призначень.

                Будьте уважними до стану здоров’я вашого та ваших дітей, і пам’ятайте , що захворювання серцево-судинної системи потребуюсь ретельного контролю та спостереження.

Ваш педіатр

ІНШІ СТАТТІ