Серные пробки у детей | Педіатр і Я

Сірчані пробки у дітей. Думка дитячого отоларинголога.

лор

Проблема сірчаних пробок  досить актуальна у дітей різного віку.

Як правильно чистити вуха та з якою періодичність це потрібно робити може відповісти лікар-отоларинголог медичного центру «Педіатр і Я».

 Ватні палички, якими звикли чистити батьки вуха своїм дітям не призначені для цієї процедури, можуть спричини травмування слухового ходу або навіть барабанної перетинки, що понесе за собою ускладнення в вигляді запалення. Тому батьки повинні розуміти, що утворення сірки є нормою, вона виконує захисну функцію в слуховому ході і тільки у разі надмірного її утворення або утворення сірчаних твердих пробок потрібно застосовувати церуменолітики з профілактичною метою  близько 2 р/місяць. Якщо Ви помітили, що дитина має погіршення слуху- звертайтесь до отоларинголога для з’ясування причини та не займайтесьсамолікуванням. Твердусірчану пробку видалять бережно  за допомогоюпромиваннязовнішнього слухового ходу шприцем Жане або ж гачком, попередньо можливе призначення церуменолітиків на 4-5 днів для легшого видалення. Також у свої протипоказання що до промивання вуха шприцем Жане, головне з них-це наявність хронічного отиту з гноєтечею або гострий перфоративний отит, тому ні в якому разі не промивайте вуха самостійно! Що до домашньої чистки вух, то при надмірному видаленні сірки батькам самостійно дозволяється користуватись ватними паличками з обмежувачем 1-2 р/тиждень після прийняття водних процедур, для дітей шкільного віку можна використовувати пристрій для чистки вух Смарт сваб, що є безпечним та не травматичним для дитини, єдиний нюанс- сірка має бути м’якою для успішного проведення туалету вуха даним пристроєм. Також можна використовувати ватні тампончики для промокування вушної раковини. Що краще для Вашої дитини та в якому положенні повинне знаходитись вушко дитини відповідно до віку та особливостей будови вушної раковини дитини відповість дитячий отоларинголог.

Будьте уважнішими до вашого здоров’я та здоров’я ваших дітей. Вчасно звертайтесь за медичною допомогою, якщо вимаєте будь-які скарги.

Будьте здорові! Ваш Педіатр.

ІНШІ СТАТТІ